Зміни візової політики Сполученого Королівства з 6 і 24 квітня 2015

1. В рамках Закону про імміграцію, міністерство внутрішніх справ працює над впровадженням та реалізацією імміграційної системи охорони здоров’я за додаткову плату – healthcare surcharge. З 6 квітня, громадяни з країн поза Єдиним Економічним Простором, що прибувають на проживання (тимчасове або постійне) у Великобританію довше ніж на шість місяців зобов’язані доплатити збір на охорону здоров’я “healthcare surcharge” з метою забезпечення їх доступу до послуг Національної служби охорони здоров’я Великобританії (NHS). Всі студенти, всі працівники (за винятком внутрішніх ротацій в міжнародних компаніях та членів сімей таких працівників) і родичі, котрі бажають приєднатися до сім’ї або поселитися у Великобританії будуть зобов’язані платити додаткову плату на систему охорони здоров’я.
Ці зміни означають, що ті, хто прибуває на навчання або роботу у Великобританію будуть мати рівноправний доступ до NHS, як і місцеві жителі, протягом усього терміну дії їх візи. Грошові кошти зі зборів на систему охорони здоров’я будуть направлятись безпосередньо на фінансування NHS.

Вартість “healthcare surcharge” становить £ 200, а для візових заяв на здобуття освіти цей збір був зменшений до £ 150. Заявники матимуть доступ порталу “healthcare surcharge”, який розрахує необхідну до сплати суму, яка має бути сплачена завчасно до подачі документів візовому центру.
Заявники повинні сплатити “healthcare surcharge” за весь період дії їх візи наперед авансом. Наприклад, Tier 4 студент повинен буде заплатити £ 450 в цілому, якщо подає заяву на отримання візи терміном у три роки. Якщо візова заява не подавалася, відкликана або по ній винесено відмову у візі – оплата “healthcare surcharge” буде повернута платникові.

UKVI вважає, що “healthcare surcharge” являє собою справедливий і співрозмірний внесок за послуги охорони здоров’я у Великобританії. Приватне медичне страхування для студентів є загальною вимогою і в інших країнах, і їх вартість вище. Тариф “healthcare surcharge” також нижчий, ніж вартість порівнянного приватного медичного страхового полісу.
Більш детальну інформацію ви зможете отримати у нашій агенції “Visa-expert.com.ua” під час отримання послуг з підготування ваших документів на візу.

2. Біометричні дозволи на проживання – Biometric Residents Permits (BRPs) для громадян країн, що не входять в Єдиний Економічний Простір (EEA), які прибувають на проживання в Сполученому Королівстві (Англія, Шотландія, Уельс, Північна Ірландія) на термін довший ніж шість місяців. BRPs почнуть випускатися поетапно з квітня 2015 року. Точна дата переходу на BRPs буде повідомлена додаткова.
Заявники будуть отримувати 30 денну візову віньєтку в паспорті замість віньєтка з дозволом на перебування в Великобританії. Це дозволить заявникам отримати свій BRP у визначеному офісі майже одразу після в’їзду у Великобританію в населеному пункті призначення. Заявники отримають електронного листа на E-mail де буде повідомлено чи їх візова заява схвалена. А також на і-мейл надійдуть інструкції про те, як забрати свій BRP і де знайти більш детальну інформацію про це в Інтернеті.
BRP-картки можуть бути використані як доказ права на проживання у Великобританії. Карта також повинна пред’являтись під час подорожей на виїзді і при поверненні в Великобританію разом із дійсним документом для виїзду за кордон (закордонним паспортом, тощо). BRPs будуть глобально запроваджені протягом 2015 року відповідно до законодавства Європейської Ради.

3. Визнані тести з англійської мови:
Було обрано два нових провайдери із впорядкування затверджених і Визнаних тестів, які замінять існуючих раніше постачальників з 6 квітня 2015. Це важлива інформація для тих, кому потрібна віза в Великобританію на освіту.

Нові провайдери:
· Тільки для Великобританії: Trinity College London.
· Великобританія і решта світу: IELTS SELT Consortia.

Поточні постачальники тесту SELT (City and Guilds, Pearson, Cambridge English Language а також Trinity College London) припинили отримувати визнання свого тесту з 5 квітня 2015.

Перехідні умови дозволять заявникам, які склали мовний тест до 5 квітня 2015 року застосувати свої сертифікати до 5 листопада 2015 як такі, що мають визнання.

Нові центри SELT-тесту розповсюджені по всій Великобританії і решті світу. Це забезпечить заявникам на візи з метою отримання освіти легкий доступ до визнаних тестів. Додаткову інформацію про визнані тест-центри в Україні буде надано клієнтам агентства “Visa-Expert.com.ua” протягом процесу підготування документів на візу.

4. Віза в Англію стала дорожчою – візові збори та преміум-послуг збільшено на 4-8%. 

5. Уніфікація віз типу “visitor” та інше. Відповідно заяви Джеймса Брокеншира (Міністра державної безпеки та імміграції) кількість категорій віз відвідувачів скоротиться з 15-ти до 4-х. Міністр обіцяє прибрати дублювання і складнощі системи, зробити Імміграційні Правила більш прозорими і зрозумілими як для заявників на візи відвідувачів (візитерів) так і для тих, хто ухвалює рішення з видачі віз.
А також, зі слів Міністра, іммігранти які вже знаходяться в Великобританії повинні будуть відвідувати співбесіди або надавати додаткову документацію для підтвердження того, що їх перебування в Сполученому Королівстві і надалі відповідає нормам Імміграційних Правил. Окрім того, Міністр хоче ввести право вимагати в документах на візу довідку про наявність чи відсутність судимості в країні постійного проживання за останні 10 років.

Джерела:
1. Британська Рада в Україні.
2. Сайт Британського Парламенту: http://www.parliament.uk/ Written statement – HCWS311. WS Home Office Made on: 26 February 2015. Made by: James Brokenshire (The Minister of State for Security and Immigration).