Статус громадян ЄС в Великобританії після референдуму про Brexit

Вчора уряд Сполученого Королівства опублікував офіційну заяву про статус громадян країн ЄС (та їх членів сім’ї, які не є громадянами країн ЄС) у Сполученому Королівстві. Ми пропонуємо переклад цієї публікації, за деякими незначними виключеннями:

Щодо прав і статусу громадян ЄС в Великобританії, а також громадян Великобританії в ЄС, в результаті референдуму станом на сьогодні змін немає.
Рішення про те, коли привести в дію статтю 50 і почати формальний процес виходу з ЄС покладається на нового прем’єр-міністра. Великобританія залишається членом ЄС протягом усього цього процесу, до моменту оформлення остаточних умов реалізації статті 50.

Коли ми полишимо ЄС то у повній мірі сподіваємось, що офіційний статус громадян країн ЄС, котрі проживають у Сполученому Королівстві, а також громадян Великобританії в країнах ЄС будуть відповідним чином захищені.

Уряд визнає і цінує важливий внесок зроблений громадянами країн ЄС та громадянами інших країн котрі працюють, навчаються та живуть в Сполученому Королівстві.

Я проживаю в Сполученому Королівстві більше 5 років. Що означає для мене голосування за вихід з ЄС?

Громадяни країн ЄС, котрі безперервно і легально живуть у Сполученому Королівстві не менше 5 років мають автоматичне право на постійне проживання (permanent right to reside).
Це означає, що в них є право жити в Сполученому Королівстві на постійній основі відповідно законодавства ЄС. Немає вимог за якими потрібно реєструвати документи, що підтверджують такий статус.
Громадяни країн ЄС, котрі безперервно і легально живуть у Сполученому Королівстві не менше 6 років мають право подавати заяву на отримання британського громадянства.

 

Що як я проживаю у Сполученому Королівстві менше 5 років?

За громадянами країн ЄС зберігається право на проживання в Сполученому Королівстві відповідно законодавства ЄС. Громадянам країн ЄС не потрібно реєструвати будь-які документи, щоб продовжувати послуговуватись правами на свободу пересування та відповідними обов’язками. Для тих, хто вирішить подати заяву на Сертифікат Реєстрації політика уряду та процедури залишаються без змін. Заяви будуть оброблятись як зазвичай.
Не-громадяни країн ЄС, які є членами сім’ї громадян країн ЄС повинні і надалі подавати заяви на отримання Фемілі Перміт, якщо бажають в’їхати до Сполученого Королівства в рамках законодавства ЄС та не мають Картки Резидента виданої країною-членом. Політика уряду та процедури залишаються без змін і заяви будуть оброблятись як зазвичай.
Дальні члени сім’ї громадян країн ЄС повинні і надалі подавати заяви на отримання Сертифікату Реєстрації (якщо вони громадяни країн ЄС) або Картки Резидента (якщо вони не є громадянами країн ЄС), якщо бажають проживати в Сполученому Королівстві. Політика уряду та процедури залишаються без змін і заяви будуть оброблятись як зазвичай.

 

Громадяни Ірландії послуговуються окремими правами відповідно різних частин законодавства, котре дозволяє громадянам Ірландії проживати в Сполученому Королівстві і отримувати ставлення до себе на рівних з громадянами Великобританії в багатьох обставинах. В цій позиції змін немає.
Громадяни Хорватії, може бути, і надалі мають продовжувати подавати заяви на Сертифікат Реєстрації щоб отримати дозвіл на роботу в Сполученому Королівстві відповідно перехідних умов, які мають місце з моменту коли Хорватія приєдналась до ЄС в 2013. Тип Сертифікату Реєстрації, який, може бути, їм стане потрібний залежатиме від того чи є в них потреба на дозвіл працювати в Сполученому Королівстві і що вони будуть робити. Політика уряду та процедури залишаються без змін і заяви будуть оброблятись як зазвичай.

 

Чи планує уряд виселення громадян ЄС зі Сполученого Королівства?

Права громадян країн ЄС на проживання в Сполученому Королівстві не змінились і, відповідно, не змінились і обставини за яких когось можуть виселити зі Сполученого Королівства.
Як і до референдуму, громадяни країн ЄС можуть бути виселені зі Сполученого Королівства, якщо будуть справедливо вважатися джерелом наявної і достатньо серйозної загрози громадськості, якщо вони не легальні резиденти або порушують права вільного пересування.

ДЖЕРЕЛО: https://www.gov.uk/government/news/statement-the-status-of-eu-nationals-in-the-uk

© ФОП Ходарєв Ю.С. Всі права захищені. При використанні, цитуванні або поширенні цього тексту чи його частини обов’язково надавати посилання на цю сторінку або головну сторінку цього сайту.