Новини щодо мігрантів з ЄС до Великобританії

Нова заява Уряду Сполученого Королівства щодо переселенців з країн-ЄС

Новий документ показує, як громадяни з країн-ЄС будуть підтримуватися в процедурі подання їх імміграційної заявки, яка є простою та легкою у виконанні.

7 листопада 2017 року Уряд Сполученого Королівства (СК) запропонував наступні гарантії громадянам ЄС та членам їхніх сімей (дізнайтеся більше про EEA Family Permit – ТУТ), вказавши додаткові подробиці щодо того, як буде діяти нова схема статусу переселенців.

Ті, хто подає заявку на постійне проживання у СК після того, як країна вийде з ЄС, не буде отримувати відмову через незначні технічні хиби, а працівники правоохоронних органів, які розглядають заяви, в разі потреби ухвалюватимуть рішення на власний розсуд. Ми очікуємо, що більшість заяв будуть схвалені.

Громадянам ЄС також буде надано законне право на оскарження відповідно до їх чинних прав в Директиві про вільне переміщення, якщо їх заявка не буде успішною.

У технічному документі, надісланому до Європейської комісії в рамках переговорів, уряд повідомляє, як буде вдосконалено нову систему, недорогу і зручну для користувачів, з консультаціями громадян ЄС щодо її розробки.

Новини щодо мігрантів з ЄС до ВеликобританіїПрем’єр-міністр чітко дає зрозуміти, що захист прав громадян ЄС, які живуть у СК та громадян СК в Європі, є першочерговим завданням для переговорів, і минулого місяця вона сказала, що така угода знаходиться на відстані кроку для досягнення. Держсекретар у справах виходу з ЄС Девід Девіс заявив:

“Ми чітко стоїмо на тому, що захист прав громадян ЄС є нашим головним пріоритетом на переговорах. Вони роблять величезний внесок у нашу економіку та суспільство, і ми не бажаємо змін в цій ситуації через наше рішення покинути ЄС.

Ми будемо підтримувати всіх, хто бажає залишитися, щоб отримати статус постійного мешканця за допомогою нової, спрощеної системи прямої дії.

Останній переговорний раунд продемонстрував реальний прогрес у цьому питанні, і я вважаю, що документ, який ми опублікували сьогодні, може полегшити угоду, яка нам потрібна, щоб забезпечити права громадян Великобританії, які проживають в 27 країнах ЄС, і навпаки.”

Зобов’язання по документу:

– надати громадянам ЄС достатньо часу на подання заяви на статус постійного мешканця, з дворічним перехідним періодом після того як СК вийде з ЄС;
– мінімізація документальних доказів, які заявники повинні надати, і надання працівникам правоохоронних закладів можливості звертатися до заявників для вирішення незначних питань;
– зберігати витрати на подання такої заявки на рівні не вищому ніж витрати на оформлення британського паспорту;
– надати громадянам ЄС законне право на оскарження відповідно до їх чинних прав через Директиву про вільне переміщення, якщо їх заява отримала відмову;
– ухвалювати рішення виключно за критеріями, викладеними в Угоді про відкликання, без будь-яких розсудів за іншими причинами для відмови;
– впровадити цифрову, раціоналізаторську та зручну систему подання заяв;
– не вимагати від громадян ЄС повного страхування від хвороб або надання відбитків пальців;
– простий, дешевий процес для тих, хто вже має документ на постійне місце проживання.

Міністр внутрішніх справ Ембер Рудд сказала:

“Мені очевидно, що громадяни ЄС, які живуть у СК, роблять величезний внесок у нашу країну, і ми хочемо, щоб вони залишилися.

Надання статусу постійного мешканця буде оптимізованим та недорогим, цифровим процесом, і з громадянами ЄС консультуватимуться щодо його дизайну, щоб забезпечити його зручність.

Ми знаємо, що серед громадян ЄС існує певна занепокоєність щодо того, як буде працювати процес подання заяви на статус постійних мешканців, тому я сподіваюсь, що цей документ надає потрібні гарантії.”

У документі також зазначено, що заявникам буде запропоновано задекларувати про наявність будь-яких кримінальних справ по яким їх було засуджено та що їх перевірять по базам даних безпеки СК. Це є розумним кроком, щоб зберегти країну в безпеці від тих, хто зловживав гостинністю, вчиняючи серйозні злочини.

Джерело: http://bit.ly/2hdP3Kq